Методичний семінар «Сучасні реалії навчання»

Методсемінар529 червня на факультеті відбувся онлайновий методичний семінар «Сучасні реалії навчання». Як і торік, колеги зібралися, щоб обговорити актуальні питання організації та здійснення навчання в умовах дистанційної освіти й воєнного стану, досвід закордонних вишів і участь у міжнародних проєктах. Серед головних питань, які обговорювали під час семінару, - особливості взаємодії зі студентами й колегами в умовах дистанційного навчання.

Доповідачкою і модераторкою в цій частині зустрічі стала кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української мови Юлія Сергіївна Макарець. Під час обговорення доповіді учасники семінару торкалися питань оновлення методів викладання й навчання, етики взаємодії викладачів і студентів, проблеми якості знань, ролі проєктного навчання в сучасних умовах тощо.

Ірина Віталіївна Багмут, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української мови, яка має багаторічний досвід роботи в Сегедськогому університеті, розповіла про навчання й викладання в угорському виші. Учасники семінару мали змогу порівняти реалії української та угорської вищої освіти, зокрема гуманітарної, обговорити особливості залучення викладачів і студентів до наукової діяльності та перспективи викладацької професії в обох країнах.

На особливостях проведення практичних занять і взаємодії з німецькими викладачами й студентами в ганноверському проєкті зупинилася кандидатка філологічних наук, доцентка, завідувачка кафедри журналістики Олена Іванівна Харитоненко. Студентоцентризм, демократичність, зорієнтованість на виготовлення реального медійного продукту тощо – основні моменти, на яких наголошували учасники семінару під час дискусії.

Порушені питання викликали жваве обговорення, до якого долучилися доктор філологічних наук, професор, декан факультету Анатолій Васильович Висоцький, кандидатка філологічних наук, професорка Наталія Павлівна Гальона, кандидатка педагогічних наук, доцентка Олександра Тимофіївна Марків, кандидатка філологічних наук, доцентка Олеся Петрівна Сулима, кандидатка філологічних наук, доцентка Наталія Миколаївна Цівун, кандидатка філологічних наук, доцентка Наталія Володимирівна Векуа тощо.

Очікуємо нової зустрічі й сподіваємося на ініціативу викладачів, які сформулюють порядок денний наступного методичного семінару.