Редакторка розважальних щоу на СТБ Лілія Шахваладян про телебачення зсередини та новий досвід

7 грудня була проведена гостьова лекція редакторки розважальних шоу на СТБ Лілії Шахваладян. Модерувала зустріч Ірина Камінська, вона ставила запитання. Студенти мали можливість дізнатися про створення телевізійних шоу, особливості роботи редактора на знімальному майданчику. Перша частина зустрічі проводилась у форматі діалогу між Іриною та Лілією, в другій студенти ставили запитання. Пані Лілія уникала тільки тих запитань, які могли порушити умови договорів на проєктах чи стосувалися конфіденційної інформації. Лілія Шахваладян працювала на таких проєктах, як «Зважені та щасливі», «Холостяк» та «Холостячка».

Попри те, що такі програми вважаються суто розважальними, вони виконують і низку важливих соціальних функцій: люди бачать проблеми, на які не зважали раніше, вони починають замислюватися над речами, яким не приділяли уваги. Журналістів також часто вражають історії учасників програм, із багатьма з них складаються дружні стосунки, які тривають роками вже після завершення зйомок. Загалом, як зазначила пані Лілія, робота ця надзвичайно цікава, але потребує витривалості та стресостійкості.

Загалом було обговорено чимало тем, серед яких:

феномен телебачення і його перспективи;

написання сценаріїв і монтаж;

секрети інтерв’ювання і вміння «розкривати» людей;

поведінка телевізійників під час непередбачуваних ситуацій.

Також Лілія розповіла про свій новий сучасний досвід, пов’язаний із застосуванням VR-технологій для підготовки і реабілітації наших бійців та інші напрямки діяльності у зйомках 360 градусів. Оскільки це окрема і серйозна тема, домовилися зустрітися ще раз.

Зустріч із пані Лілією була корисною і цікавою. Красномовно про це свідчить той факт, що планували розмову на одну пару, а затрималися на три години. І ще б говорили!

Сподіваємось, наступна зустріч із Лілією Шахваладян відбудеться незабаром!

Звіт підготувала студентка 410 ВС групи Карина Поліщук

2023 грудень Ліля2023 груднь Ліля