Андрій Ковальський про медійників і видавців, телебачення і спортивну журналістику

6 грудня відзначали День Збройних сил України та День святого Миколая і отримали подарунок: до студентів факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка на пару завітав ведучий, спортивний журналіст телеканалу ICTV Андрій Ковальский. Студенти мали нагоду дізнатися більше про життя та кар'єру журналіста. Ведучий розповів про свої перші кроки в професії: і про майже цілодобову зайнятість, і про перші сюжети, які переписував по 10-15 разів, і про готовність ризикувати (важко повірити, але в 2000, в момент створення ICTV, багато хто побоювався туди йти працювати, вважаючи його «каналом на день». Значна частина розмови була присвячена спортивній журналістиці.

Проблемою є те, що український глядач мало цікавиться спортивними подіями, тому з 2010-2012 років більшість спортивних редакцій в медіа почали згортатися. На ICTV її вдалося зберегти, хоч і обсяги мовлення скоротилися.

Не обминули і топову на сьогодні тему – використання штучного інтелекту. На думку пана Андрія, чим раніше студенти навчаться працювати з ним, тим затребуванішими вони будуть на ринку праці в медіагалузі.

Зустріч із Андрієм Ковальським цінна для студентів. Поради журналістів-практиків – це те, чого прагне молодь, яка тільки починає свій шлях у професії. Такі відкриті заняття дають знання і натхнення.

Звіт підготував студент 307 ВС Владислав Ткачук

2023 грудень Ковальський 32023 грудень Ковальський2023 грудень Ковальський 1