Малишківці в проєкті "Єдині": Вікторія Сторожук

Колекцію інтерв'ю про малишківців у проєкті "Єдині" сьогодні поповнюємо новою історією. Вікторія Сторожук не лише студентка 402-СОУР групи, але й віддана своїй справі людина, яка огортає підтримкою учасників руху "Єдині".

Яка твоя посада в "Єдиних"?

У проєкті "Єдині" я модераторка чатів підтримки.

Як виникло бажання прийти в цей проєкт? З чого все починалося?

Пам’ятаю, нам запропонували взяти участь у новому на той час проєкті. Я зрозуміла, що це буде щось масштабне, корисне й дуже важливе для сьогодення та майбутнього.

Я безмежно люблю українську мову, люблю навчати дітей. Мені було цікаво попрацювати з дорослими, додати їм мотивації та снаги вивчати українську, адже це так важливо. Волонтерство тут – це мій вклад у нашу перемогу, адже мова завжди має значення.

Чому саме волонтерський проєкт, адже на цьому можна заробляти гроші?

Не завжди цінність у грошах. Проєкт "Єдині" – це можливість не лише навчати, допомагати, але й спілкуватися з людьми різного віку, з різних країн, різних професій, усіх цих людей обʼєднує бажання вивчати нашу мову. Надзвичайно хочеться їм у цьому допомогти.

Який найяскравіший момент у твоїй роботі?

Важко визначитися з цим, але можу сказати, що мене завжди тішить завершення кожної хвилі, підсумки курсу. Надзвичайно приємно, що люди досягають своїх цілей, пропагують українське. Є багато яскравих історій від наших учасників, які доводять, що всього можна досягти, якщо робити навіть маленькі кроки. Охочих навчатися щомісяця стає все більше, я все частіше чую українську мову на вулицях українських міст, і це не може не тішити.

Що найлегше і найскладніше у твоїй роботі?

Легке – це те, що я витрачаю лише 2 години в день, щоб спілкуватися з учасниками. Я можу поєднувати навчання, роботу і волонтерство в проєкті. Найскладнішим є початок нової хвилі, коли модератори отримують дуже багато запитань щодо організації навчання, сертифікатів, розмовних клубів тощо. Потрібно реагувати на всі запитання досить швидко. Однак, незважаючи на це, мені подобається знайомитися з новими учасниками, читати й слухати їхні висловлення про те, чому вони вирішили взяти участь. Це все надихає, надає  мотивації працювати й надалі в цьому напрямку.

Що ти можеш побажати людям, які хочуть стати частинкою цього проєкту?

Заохочую стати частиною нашої дружньої команди. Нічого не бійтеся! Це цінний, приємний досвід) Можна спробувати себе на різних посадах. Ви отримаєте дещо цінніше за гроші – неймовірну віддачу від учасників, любов, подяку, доброту, позитив і, звісно ж, приємний досвід. А тих, хто має бажання покращити свої знання з української, перейти з російської на українську, буду рада вітати на новій хвилі. Єднаймося заради перемоги, плекаймо нашу мову, бережімо традиції, робімо свій вклад у наше майбутнє!

420813064 921536172670623 3119093374053162076 n