Зустріч із редакторкою Оксаною Осадчою

цівун26.05.2023 р. на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка викладачі кафедри стилістики української мови організували онлайнову зустріч із Осадчою Оксаною Віталіївною – літературною редакторкою Українського центру оцінювання якості освіти. До події долучилися всі охочі студенти факультету. Гостя ділилася зі студентами своїми порадами щодо редагування, розповідала історії зі свого життя, а також про свій досвід у цій справі.

На зустрічі обговорили такі питання:

які є найпоширеніші міфи про роботу редактора;

які помилки зможе побачити тільки вже редактор із досвідом, а початківець –   не помітить;

що найбільш складне в роботі редактора;

найгостріші проблеми, які виникають у діяльності редактора;

чи дає університет (спеціальність, пов'язана з редагуванням) необхідні знання для подальшої роботи редактора;

чи впливає професія редактора негативно на ваш фізичний та моральний стан;

які плюси та мінуси роботи редактора та  інші.

Редакторка відповідала на питання правдиво, без перебільшень. Хочу процитувати декілька відповідей гості, навести основні тези із зустрічі:

«Потрібно бути не просто фанатом своєї справи, а фанатиком»;

«Якщо ви встановили контакт із автором, замовником або керівником свого відділу, то у вас не буде проблем»;

«Професія редактора не впливає негативно на моральний стан, якщо тобі все подобається та цікаво виконувати цю роботу» тощо.

Із розмови пані Оксани можна було зрозуміти, що вона щиро любить свою роботу, віддає їй весь час та всі сили. Завдяки розмові з майстринею своєї справи студенти дізналася багато особливостей роботи редактора, які, безперечно, допоможуть  у майбутній професії.

Марія Свищо, Анна Оверчук, студентки факультету