«Нік, Михайль, Гео та інші: Микола Бажан у наших 1920-х»

5397971849335392635 121 1Кафедра української літератури запрошує на онлайнову гостьову лекцію провідної наукової співробітниці Національного музею літератури України, кандидатки філологічних наук, випускниці нашого факультету Альони Артюх про творчість Миколи Бажана періоду 1920-х років «Нік, Михайль, Гео та інші: Микола Бажан у наших 1920-х», що відбудеться 19 травня о 14.30 год. за покликанням https://meet.google.com/bzu-vzxx-npe?hs=122&authuser=0

«У літературу він прийшов з легкої руки Леся Курбаса та Михайля Семенка як панфутурист Нік Бажан, 19-річний репортер київської газети «Більшовик». Після чотирирічного роману з футуризмом на нього чекали кінематограф, участь у ВАПЛІТЕ й статус одного з найталановитіших поетів покоління наших 1920-х.

Бажан пробував себе в усьому: хотів стати актором, був режисером театральної студії, цікавився мистецтвом ліногравюри, вправлявся у книжковому дизайні, писав кіносценарії та рецензії, багато перекладав. Його друзями були Олександр Довженко, Юрій Яновський, Майк Йогансен, Гео Шкурупій, ба навіть «Професор» Василь Кричевський, який навчив «цінити досконало зроблені речі». Вони ходили тими самими вулицями, що ми зараз, пили каву у кав’ярнях і цінували хорошу поезію.

Детально про цікаве у житті наших улюблених письменників — під час лекції, що відбудеться 19 травня (п’ятниця) о 14:30».

Альона Артюх, к.ф.н., провідний науковий співробітник

Національного музею літератури України