Студенти-журналісти на конференції "Освіта і наука - 2023"

журналісти4 квітня 2023 року на пленарному засіданні студентської конференції спеціальність “Журналістика” представили дві магістрантки. Надія Кибукевич у доповіді “Інформаційний супровід діяльності громадських організацій: особливості роботи медійника” розповіла про те, що сьогодні професійні навички журналістів потрібні й затребувані в багатьох галузях: виробництво і просування текстового і візуального контенту, уміння застосовувати сучасні PR-технології і працювати в соціальних мережах - це ті завдання, з якими стикається сьогодні чи не кожна організація.

Специфіка медійного супроводу роботи ГО став основним предметом аналізу. Дарія Шерстюк виступила на тему “Роль експертів у політичних ток-шоу: критерії пошуку, створення пулу експертів”, в межах якої розкрила два актуальні підходи до запрошення гостей-експертів на телевізійні політичні ток-шоу. Як дотриматися журналістських стандартів і досягти рейтинговості програми? Довкола цього питання розгорнулася основна дискусія.

5 квітня 2023 року відбулося секційне засідання журналістів. Своєрідним містком між пленарною сесією і секційною стало обговорення доповіді Дарії, після чого перейшли до основних тем дня.

Про «Жанри та тематику сучасної військової фотожурналістики» розповіли Юлія Ципко і Ангеліна Мусієнко. У доповіді розглянуті найпопулярніші фотожанри воєнної доби. На прикладах робіт Євгена Малолєтки та подружжя Ліберових проаналізовані особливості створення фоторепортажів та фотопортретів в умовах активних бойових дій. З'ясовані тематичні напрямки кожного з жанрів та наведені приклади.

Сучасні тренди на книжковому ринку - предмет дослідження двох наступних доповідачок. Анастасія Семенюк проаналізувала, з якими викликами зіткнулися українські видавці під час війни. Використовуючи статистичні дані й висновки експертів, студентка розкрила широку палітру досягнень і труднощів  усіх, хто дбає про якість української книги, на світовому ринку сьогодні. Марія Стеценко розповіла про «Особливості створення електронних підручників у видавництві “Оріон”». У доповіді розкрито як найважливіші теоретичні принципи створення електронних навчальних видань, так і практичні кейси їх втілення. 

Медіаграмотність і медіааналітика потрапили у фокус уваги двох наступних доповідачок. «Роль медіа та соціальних мереж у розповсюдженні фейків під час війни» - назва промови магістрантки Вікторії Денисюк. На дуже актуальних прикладах вона пояснила природу фейків, причини і наслідки їх поширення. Студентка наголосила на необхідності посилювати і поширювати в масах знання про інфогігієну і навички критичного мислення. На продовження теми Карина Рубан у доповіді «Медіаосвітній контент ресурсів «Детектор медіа» і «Тексти» проаналізувала рубрики цих медіа, які допоможуть охочим підвищити рівень медіаграмотності.

«Особливості висвітлення тем гендерно зумовленого насильства у медіапросторі» проаналізувала Валерія Булаєва. Спираючись на офіційні джерела, законодавство доповідачка систематизувала низку практичних порад, як варто чи не варто розкривати ці чутливі теми на рівні змісту, подачі, слововживання.

Анастасія Маковоз детально розкрила особливості архітектоніки та оформлення сучасних інформаційних медіаресурсів у доповіді «Дизайн інтернет-видань THE VILLAGE та THE KYIV INDEPENDENT: порівняльний аналіз». Аналіз дизайну цих інтернет-ресурсів дає можливість зрозуміти основні принципи побудови та оформлення такого типу видань і може допомогти уникнути недоліків під час розробки нового власного інтернет-видання.

Завершилось секційне засідання доповіддю Анастасії Костенко «TikTok як канал популяризації українських традицій та культури». Було продемонстровано значення сучасних TikTok-блогів для просування та популяризації української культури. На прикладі  блогу Софії Безверхої студентка проаналізувала найпопулярніші тематичні напрямки культурно-просвітницького контенту та формати їх представлення. Легкість подачі матеріалу, вміння взаємодіяти з аудиторією - це ті родзинки, завдяки яким виступ, безперечно, запам’ятається учасникам.

Загалом, завдяки жвавому обговоренню доповідей конференція пройшла цікаво й динамічно. Дякуємо всім доповідачам за працю і всім слухачам за включеність і активність.

Кафедра журналістики