Назавжди в серці і пам’яті…

грищ223 вересня 85 років тому народився Арнольд Панасович Грищенко, доктор філологічних наук, професор, академік Академії педагогічних наук України, заслужений діяч науки і техніки України, автор та співавтор низки академічних видань з лінгвістики, підручників та посібників для вишів, зокрема підручника «Сучасна українська літературна мова» (К., 1993), що витримав кілька видань і є основним для багатьох закладів вищої освіти України. Арнольд Панасович упродовж 25 років очолював кафедру української мови на факультеті української філології НПУ імені М.П. Драгоманова, був прекрасним організатором і незамінним мудрим керівником, який опікувався навчальною та науково-дослідницькою роботою.

Уже понад 15 років наш Учитель у засвітах. Учні з теплом згадують Арнольда Панасовича як висококваліфікованого професора, знавця не лише рідної, а й німецької, англійської та всіх слов’янських мов, турботливого завідувача кафедри, надзвичайно мудру, щиру, товариську, веселу, добру й чуйну людину з багатьма захопленнями. А.П. Грищенко був простим у спілкуванні, завжди допомагав своїм студентам, колегам, давав мудрі поради. Він був людиною такої висоти, до якої можна лише прагнути дорівнятися.

Колеги підтримують створену академіком Грищенком А.П. наукову школу з історії та сучасного функціонування граматичної системи української мови. На факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка відкрито авдиторію імені А.П. Грищенка, облаштовану стендами з інформацією про життєвий і науковий шлях Учителя.

Арнольд Панасович був і є для своїх учнів і для тих, хто з ним працював, Богом у царині мовознавчої науки, прикладом мудрого керівника, чуйної людини.

Вдячні учні та колеги