23 квітня 2024 року на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка відбулося засідання науково-методичної ради. Науково-методична робота на факультеті є невід’ємною складовою організації освітнього процесу, спрямованою на його вдосконалення, підвищення рівня наукового та методичного забезпечення. Члени ради на засіданні обговорили питання, пов’язані із забезпеченням якості освіти на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях вищої освіти при змішаному навчанні в умовах воєнного стану; проаналізували вибіркові освітні компоненти для бакалаврів і магістрів денної та заочної форм навчання на 2024-2025 н.р., їх навчально-методичне забезпечення.

25 квітня о 14:00 відбувся офлайновий вебінар від редакторки  медіа «Рубрика» та медіатренерки Марії Смик. Тема розмови цього разу – «Чутлива журналістика: як не нашкодити героям, читачам та самим собі». Студенти дізналися про те, як працювати з героями, які зазнали травм, щоб уникнути ретравматизації. Завдяки наведеним прикладам вони мали можливість усвідомити механіку виникнення травми і отримали поради, як ефективно налагодити комунікацію з людьми, які пройшли чималі випробування. У квітні це вже друга зустріч із пані Марією. Нагадаємо, що раніше вона вже прочитала студентам 2 і 3 курсів гостьову лекцію «Журналістські  розслідування: що слід знати перед тим, як почати роботу».

23 квітня 2024 року на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка відбулася цікава лекція головної редакторки видавництва «Оріон» Ірини Красуцької та викладачки нашого факультету, доцентки кафедри української літератури Лариси Йолкіної на тему "Як зробити навчання яскравим, цікавим і продуктивним: наукові та практичні підходи до видання шкільних підручників і посібників". Ірина Красуцька поділилася баченням нової якості навчальної літератури, її націєцентризму та важливої ролі видавництв у процесі підручникотворення. Видавництво «Оріон» щиро запрошує до співпраці студентів нашого факультету.

17 квітня 2024 року на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка за програмою Тижня науки – 2024 відбулася лекція доктора філологічних наук, професора, завідувача кафедри української літератури та теорії літератури Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, автора методології літературознавства Петра Іванишина «Національно-екзистенціальна методологія літературознавчих досліджень». Говорили про найскладніше в літературознавчій науці – про методологію, що, як виявилося, є надзвичайно практичною, оскільки є системою цінностей та глибинних переконань, які визначають спосіб життя людини, її мислення та ставлення до світу й до художної літератури.

Ірина Володимирівна Красуцька – головна редакторка Українського освітянського видавничого центру «Оріон», українська освітянка, наш партнер, друг, консультант на ринку праці. Уже склалася традиція зустрічатися в межах гостьових лекцій для студентів. Пригадаймо минулорічний вебінар «Вчитися, думати, мріяти і діяти» (3 березня 2023 року). Цьогоріч 23 квітня відбулася бінарна лекція пані Ірини та Лариси Йолкіної  "Як зробити навчання яскравим, цікавим і продуктивним: наукові та практичні підходи до видання шкільних підручників і посібників". Вийшла інформативна, цікава, глибока, тепла розмова.

У п'ятницю, 12 квітня 2024 року, для студентів  навчальних груп 31ВС, 32ВС, 206ВС, 3ВСЗМС в рамках курсу "Основи редагуванння творів різних жанрів" реалізовано практичний вебінар  на тему:  "Журналістські  розслідування: що слід знати перед тим, як почати роботу". Спікерка - редакторка лонґрідів медіа рішень «Рубрика», та медіатренерка Марія Смик. Журналістка з практичним досвідом роботи  в розслідуваннях   розповіла про головні професійні та етичні принципи й правила роботи розслідувачів, ознайомила з методиками та інструментами, які майбутні журналісти можуть використовувати у своїй роботі, а також - прокомунікувала методи захисту зібраної інформації. Дякуємо Марії за чітке, натхненне та доступне висвітлення важливої теми!

8 квітня 2024 року куратори ЄКТС кафедри української мови провели виробничу нараду зі студентами денної та заочної форм навчання спеціальностей 014 Середня освіта (Українська мова і література), 035 Філологія (українська мова та література), 061 Журналістика освітніх ступенів «бакалавр» та «магістр» щодо вільної траєкторії студентів на 2024-2025 н.р.  Куратори наголосили, що вільний вибір освітніх компонентів здійснюється у межах трьох складових каталогу: 1) загальноуніверситетська складова каталогу – здійснюється вибір окремих навчальних дисциплін із запропонованого переліку, який містить навчальні дисципліни різних освітніх програм вищої освіти (певного освітнього ступеня);

Сторінка 1 із 8