Павло Мовчан про живе СЛОВО

DSC 0940            20 листопада викладачі і студенти факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка зустрілися з українськимписьменником, журналістом, громадськимдіячем, головою ВУТ “Просвіта”, лауреатом Державноїпреміїімені Т. Шевченка Павлом Мовчаном.

Павло Мовчан – митець незвичайний. Він має своє унікальне та неповторне розуміння слова. Мова для нього – це не просто комунікативний засіб, а значно більше. Письменник доводив, що рідне слово – це зв’язок із минулим, теперішнім та майбутнім, зв’язок із землею та космосом. Упродовж своєї розповіді Павло Мовчан не один раз вживав термін «космологос», чим наголошував на важливості рідномов’я. На його думку, тільки за її допомоги людина реалізовує себе як творча особистість. Це космічна програма, і той, хто відступає від неї, – обкрадає самого себе. Павло Мовчан наголошував на тому, що ми повинні усіма силами відстоювати і берегти свою рідну українську мову та своє слово, оскільки й вони віками берегли нас.

У своїй розповіді письменник торкнувся болючої йому теми Голодомору (вшанування пам’яті якого відбудеться за декілька днів – 24 листопада). Павло Мовчан поділився з присутніми своїми страшними дитячими спогадами про той час, закликаючи пам’ятати про ті події і не боятися говорити правду.

З уст письменника прозвучали слова поезії «Сіль землі». Після такої декламації важко не погодитися з тим, що в Павла Мовчана виробився власний неповторний стиль поезії і що його, здавалося б, «тихі» слова, насправді є «голосними» та вартими уваги.

Мирослава Котюга,

DSC 0951DSC 0978DSC 0999DSC 1009DSC 1016DSC 0937DSC 0008