Презентація книги "Слово про свободу й відповідальність"

Деталі

DSC 0408

Слово про свободу й відповідальність

 

25 жовтня 2018 року на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка для студентів та викладачів НПУ імені М.П.Драгоманова інтерактивну лекцію провели відомі інтелектуали, учасники Ініціативної групи «Першого грудня» ­– виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України,  дисидент Йосип Зісельс та професор НаУКМА, літературознавець Володимир Панченко.

З вітальним словом до гостей звернувся декан факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Висоцький Анатолій Васильович та проректор з навчально-методичної роботи гуманітарних факультетів Вєтров Ігор Георгійович.

Лектори презентували книгу «Слово про свободу й відповідальність. Ініціативна група «Першого грудня» в документах і текстах» авторами якої, окрім них, є Кардинал Любомир Гузар, Богдан Гаврилишин, Володимир Горбулін, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, В’ячеслав Брюховецький, Іван Дзюба та інші видатні українські інтелектуали. 

Відомий літературознавець, докторант кафедри української літератури факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Володимир Панченко окреслив історичний контекст подій грудня 2011 року – часу, коли була створена Ініціативна група «Першого грудня»; розповів, як її заснували, хто був і є її учасниками, сформулював мету групи.

Йосип Зісельс, український громадський діяч і дисидент, розповідав про зустрічі зі взірцями духовності, відповідальності та свободи, про поняття свободи, про толерантність, європейські цінності.

Книга «Слово про свободу та відповідальність» інтелектуальні напрацювання учасників. Це збірка текстів, до якої увійшли програмні документи Ініціативної групи, спрямовані до народу України, а також до керівництва держави та європейських лідерів і громадськості.

«Бути вільною людиною – це насамперед означає брати на себе відповідальність. Не можна вимагати від когось виконання його обов’язків, не виконуючи власних».

«Бути українцем означає усвідомлювати свою причетність до України і розвивати інтелектуальну, духовну та політичну україноцентричність: внутрішню – ту, яка постає з особистого зусилля кожного з нас, – єдність нашого народу, його земель, культури, історії і майбутнього».

«Толерантність є однією з найвищих ознак культури вільної людини, яка, додержуючись своїх принципів, визнає й приймає право іншого на інакшість»DSC 0358DSC 0360DSC 0365DSC 0366DSC 0373DSC 0382DSC 0395DSC 0402DSC 0406IMG 20181025 113508DSC 0384

   

Додаткове меню  

   

Хто на сайті?  

На сайті 164 гостей та відсутні користувачі

   

Всього відвідувань  

6226939
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
1034
16194
92985
5024739
298326
339018
6226939

Your IP: 46.229.168.149
Server Time: 2019-11-23 01:29:50
   

Авторизація  

   
© ALLROUNDER

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ