Малишківці в проєкті "Єдині": Маргарита Самойлюк

330321661 1224573998424143 5075801251322394129 nМожемо сміливо похвалитися тим, що наш факультет багатий на таланти! Сьогодні ви дізнаєтеся багато цікавого про вічно активну й завзяту студентку 205-ФУА групи, модераторку та координаторку розмовних клубів у місті Києві та Київській області - Самойлюк Маргариту!

Яка твоя посада та обов'язки в проєкті?

Координаторка розмовних клубів у місті Києві та Київській області, а також модераторка розмовних клубів у проєкті "Єдині".

Як довго ти волонтериш у проєкті? З чого почався твій шлях? 

 

У команді руху "Єдині" я з 21 червня 2022 року. В УДУ імені М.П. Драгоманова на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка запропонували всім охочим долучитися до цього проєкту та допомагати людям у переході на українську, розвивати українськомовне середовище. Я одразу погодилася. 

Чому ти в цьому проєкті? Яка твоя мотивація?

"Єдині" - це волонтерський рух, тому одразу зрозуміло, що моя мотивація зумовлена не фінансовою зацікавленістю. Зі школи я ставила собі запитання, чому ж у незалежній Україні українці/українки не говорять українською мовою, хоча могли б цю ситуацію вже змінити? Так, є багато факторів, але зараз своєю активною діяльністю я можу збільшити кількість свідомих українськомовних людей. Я не хочу, щоб у майбутньому, коли стану мамою, мої діти чули та знали ворожу мову, тому зараз роблю все, що в моїх силах, аби їм це забезпечити - ось моя основна мотивація.

Що тебе надихає у цій діяльності?

Як модераторка раніше я проводила по декілька занять на тиждень у розмовних клубах, спілкувалася з багатьма людьми, бачила їх зацікавленість, значний прогрес, раділа разом з ними новим звершенням, успіхам - це настільки мене надихнуло, що й досі згадую ті моменти, розумію, що роблю важливу справу та можу вплинути на мовний стан у своїй країні. У роботі координаторки надихає можливість спілкування з багатьма журналістами та говорити про проєкт на весь світ, розповідати про наш народ.

Що найлегше та найскладніше у твоїй роботі?

Найскладніше залучати нові бібліотеки, щоб там проводити розмовні клуби. Багато зустрічей, нарад, дзвінків, оформлення та підписання угод, заповнення різних таблиць тощо. Не можу не сказати про потребу в залученні більшої кількості модераторів, адже саме від їх кількості залежить і кількість розмовних клубів. Найлегше, мабуть, коли вже все домовлено з певними бібліотеками, у яких стабільно працюють модератори. За таких умов організація процесу на конкретний курс займає менше часу та ресурсу.

Що ти можеш побажати людям, які хочуть стати частинкою цього проєкту?

Я бажаю довго не вагатися, а одразу йти до нас у проєкт, працювати, бачити конкретні результати своїх дій, знайомитися з новими неймовірними людьми, отримувати незабутній досвід та яскраві враження на все життя!