«Прогулянка в Зону» з Маркіяном Камишем

2

«Прогулянка в Зону» з Маркіяном Камишем

Молодий автор Маркіян Камиш 3 березня презентував для студентів факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка свою книгу «Оформляндія, або Прогулянка в Зону». Подія відбулася в аудиторії факультету за сприяння організаторів Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова».

Хоча письменник від початку скромно сказав, що «візит такого мінора, як я навряд міг когось зацікавити», усі присутні протягом зустрічі слідкували за кожним словом і жваво реагували на кожен жарт гостя, яких було чимало.

Такій атмосфері сприяла тема твору, яка для багатьох виявилася несподіванкою. Перед приходом пана Маркіяна спудеї обговорювали майбутню презентацію й навіть образна назва книги не могла відігнати асоціацій з Чорнобилем - «мабуть, це щось на зразок журналістського розслідування з документами». Натомість письменник під спалахами фотокамери, активно жестикулюючи, розповідав, що понад 5 років займається нелегальним туризмом в Зоні відчуження, і саме це стало основою для його художнього витвору.

«Зона як нерозоране поле для літературних ремінісценцій», - запевняв Камиш, підтверджуючи свою думку уривками з «Оформляндії…». Проте після голосних оплесків публіки автор поспішив нагадати, що потрібно сто разів подумати перед тим, як зважитися на таку діяльність, адже ризиків вистачає - бігти в Прип’ять і ще далі під впливом вражень не варто.

На думку Маркіяна Камиша, обрана ним тематика в книговидавничому світі є надзвичайно вдалою. По-перше, це унікальне явище, якого немає майже в жодній іншій країні, - це екзотика. По-друге, були спроби описати й показати місця трагедії, передати їх «дух», але це неможливо було зробити без історій «сталкерів».

Наприкінці зустрічі, під час безпосереднього спілкування зі слухачами, письменник зізнався, що захоплення Чорнобилем відпускає не менше, ніж через 5 років. І коли дівчина запитала, чи «відпустило» вже самого Маркіяна, він, сміючись, похитав головою. «Це місце перетворює тебе на людину, яка відчуває вагу повітря», - пояснив автор.

Альона Захарова, студентка 3 курсу

135678