Презентація роману «Шизгара» випускника факультету української філології Сергія Батурина

15 листопада на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка НПУ імені М. П. Драгоманова відбулася зустріч із сучасним українським письменником, автором романів і повістей, поезій та публіцистичної хроніки «Українські невільники Третього рейху», лауреата низки літературних премій Сергієм Батуриним.

Сергій Батурин поділився зі слухачами власним творчим доробком, зокрема розповів про скандальну книгу «Вакансія для диктатора», яка цілком може стати пророчою для очільника знайомої всім країни з імперськими амбіціями, адже автор у своїх романах уже не раз передбачав реальні події.

«Диктаторами, як на мене, стають люди з особливим складом розуму й характеру. Зазвичай публіці диктатори цікаві в періоди найбільшої могутності, – зауважив Сергій Батурин, Мені як письменнику значно цікавіший момент, коли крісло гойдається під зверхником, безмежна влада на очах вислизає з рук, а вчорашні покровителі роблять ставку на іншого. Як тоді поведеться вчорашній правитель, як вчинять його, здавалося б, вірні споборники й побратими, його близькі й навіть рідні? І на що готовий піти він сам для збереження влади, що часто-густо дорівнює збереженню життя? Чи направду в цей момент в диктатора виявиться аж такий масштаб особистості, який видавався ще недавно йому самому й ввижався його підлеглим?»

Студенти мали змогу  дізнатися більше й про нову працю письменника, яка відзначена ІІІ премією Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова2016» у номінації «Романи». Слухачі на мить перенеслися в Київ 70-х років ХХ століття, де запалює всіх надзвичайна «Шизгара».

Автор розкрив для студентів й приємний секрет, адже сам був свого часу студентом НПУ імені М.П. Драгоманова,  поділившись власними спогадами про свої  студентські роки.

Олена Семенишин, прес-служба факультету української філології

та літературної творчості імені Андрія Малишка

DSC 0023   DSC 0052