Презентація книги Євгена Положія «П’ять секунд. П’ять днів»

1Poloziy

27 жовтня на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка відбулася зустріч із сучасним українським письменником, автором роману «Іловайськ» Євгеном Положієм, на якій був презентований його новий роман «Пять секунд. Пять днів». Це вже друга книжка автора, у якій порушено болючу для українців тему – тему війни.

Євген Положій поділився зі слухачами задумом написати книжку про війну не лише дотримуючись реальних фактів і подій, але й передаючи емоції, викликані страшною дійсністю.

«Іловайськ» мене не відпустив. Я мав написати ще книжку. Хай навіть це буде остання моя книжка», - говорить автор.

Під час презентації письменник відповідав на питання, що ставили зацікавлені слухачі, зокрема на такі.

- Як вам писати про війну? Чи спілкуєтесь ви з постраждалими?

- Головне бути щирим. Людям дуже важливо почути щось хороше про близьких. Я просто хотів про це розказати, бо знав, що зявляться книжки, фільми про високопосадових офіцерів, які насправді вели людей на смерть, а про звичайних людей ніхто не розкаже. Це потрібно тим, хто воює, і тим, хто чекає.

-  Це  ваша не остання книга про війну?

- Я написав би книгу про те, що сталося з героями через кілька років. Також є задум про повнометражний фільм про війну – для тих кому небайдужа доля України.

- В одному з  інтервю ви говорили про те, що роман «Іловайськ» містить новели про кохання. Але ж це новели про війну! Як поєднуєте кохання і війну?

- Війна – це тло, а роман «Іловайськ»про любов, що перемагає. Новий роман «5 секунд…» про справедливість…

«Якщо не борешся зі злом, опиняєшся на темному боці. Тож боротьба триває…»

Світлана Кондратюк,

2Polozhiy