Нік, Михайль, Гео та інші: зустріч через століття

348583296 638373708337782 384622770435320503 nУ п'ятницю, 19 травня,  студенти і викладачі факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка в онлайновому форматі прослухали лекцію "Нік, Михайль, Гео та інші: Микола Бажан у наших 1920-х" кандидатки філологічних наук, провідної співробітниці Національного музею літератури України Альони Артюх. Завдяки випускниці нашого факультету ми дізналися більше про життя і творчість Миколи Бажана. Лекторка показувала копії фотографій та документів, що свідчили про бурхливе і  цікаве культурне життя  20-х рр. ХХ ст.

Панфутуризм, ВАПЛІТЕ, ''Березіль'', кінематограф, дискусії, мистецькі галявини, ''Зустріч на перехресній станції", кохання і дружба - така була юність Ніка Бажана і такою була ''золота'' доба нашого відродження. Альона Артюх зуміла передати атмосферу тогочасних Києва, Умані, Харкова, вона ніби провела слухачів вулицями, якими ходили колись українські митці.

Микола Бажан був митцем, який активно шукав себе в новому, захоплювався театром, кіно, малював, експериментував, карбуючи свій неповторний поетичний стиль. Він товаришував із Михайлем Семенком, Олександром Довженком, Лесем Курбасом, Юрієм Яновським та іншими видатними особистостями, яких сьогодні ми знаємо та шануємо.

Дякуємо організаторам зустрічі за те, що дали змогу доторкнутися до часів минулого, дізнатися більше про один з яскравих періодів розвитку української культури та ближче  познайомитися з поколінням митців 20-х рр. минулого століття.

Ольга Кузнєцова, активістка факультету