Гостьова лекція літературної редакторки видавництва «Ранок» Юлії Полтавець «Література для підлітків і молоді: видова специфіка та місце на видавничому ринку»

Що ви знаєте про специфіку літератури для підлітків та Young Adult і New Adult літературу? Як розрізняємо поняття «література для підлітків» і «підліткова література»? Яке місце видань для підлітків у сучасному літературному та видавничому процесі? Про все це студенти нашого факультету дізнавалися 9 листопада 2023 року на гостьовій лекції літературної редакторки видавництва «Ранок» Юлії Полтавець. Доповідачка дуже ґрунтовно проаналізувала видавничий ринок літератури для підлітків, схарактеризувала видове і жанрово-тематичне розмаїття літератури для молоді, розповіла про новинки видавництв та про те, що цікавить підлітків у літературі.

Також студенти дізналися про позиціонування видавництвами книг для молоді, популяризацію літератури для молоді на міжнародному рівні та залучення українських авторів до видавничого ринку, про художні й науково-популярні видання з різноманітних галузей знань, а також для навчання та саморозвитку загалом тощо.

До обговорення важливих питань (як зацікавити читати підлітків? яким героям літератури для молоді надаєте перевагу? чи шукають українські автори нові теми чи дублюють у зарубіжних? яка частка українських авторів нон-фікшн літератури?) долучалися викладачі й студенти факультету. З-поміж студентів-слухачів гостьової лекції були й ті, хто пише твори для дітей. Юлія Сергіївна змогла змотивувати їх та дати конкретні поради, як успішно робити перші кроки, щоб тексти молодого автора побачив світ.

Щира подяка лекторці Юлії Полтавець за змістовну, цікаву лекцію на актуальну тему. Чекатимемо наступних зустічей!