Гостьова лекція грецького дипломата Маноліса Андрулакіса

зображення viber 2023 04 19 14 23 40 94619 квітня на кафедрі стилістики української мови відбулася гостьова лекція «Мова російських наративів і війна» для студентів 4 курсу факультету української філології і літературної творчості імені Андрія Малишка, яку прочитав грецький дипломат Маноліс Андрулакіс, Тимчасовий повірений у справах Грецької Республіки в Україні. Пан Маноліс розповів про стереотипи, нав’язувані російською пропагандою різним авдиторіям (внутрішній російській, західним країнам, а також і українцям), поділився власними спостеженнями за трансформацією цих наративів і наслідками, до яких вони призвели.

На його думку, головна помилка західних дипломатів полягала в тому, що вони не прислухалися до українських колег і часто керувалися у своїх рішеннях російськими наративами. Проте дипломат упевнений, що через тотальну брехливість російська пропаганда вже не має й надалі не матиме на світову спільноту того впливу, який спостерігався раніше. Після завершення доповіді лектор охоче відповів на численні запитання. Зокрема, студенти цікавилися його оцінкою мовної ситуації в Україні, досвідом вивчення української мови, власним поглядом на війну та необхідність переосмислення російських інформаційних вкидів.

Наприкінці зустрічі, яка пройшла в теплій і доброзичливій атмосфері, пан Маноліс побажав Україні головного – якнайшвидшої Перемоги.

Зауважимо, що дипломат чудово володіє українською і вважає, що по-справжньому пізнати країну можна лише якомога досконаліше вивчивши її мову.

Анна Ткаченко, студентка 4 курсу