До тижня медіаграмотності в Україні

26 жовтня з нагоди тижня медіаграмотності в Україні провели вебінар, присвячений актуальним питанням медіаосвіти. Перед студентами виступила наша випускниця, нині молодша аналітикиня Vox Check Анастасія Бродовська. Вона розповіла про діяльність організації, про актуальні приклади фейків і способи їх спростування. Наступна доповідачка, Марія Троцька, розкрила перед аудиторією ще одну проблему – поширення «мови ворожнечі», зокрема, використання неологізмів із яскравими іронічними, саркастичними, емоційними конотаціями. Вона демонструвала свій проєкт – словник, а слухачі із задоволенням занурилися в розгадування чудернацьких, як-то: окупендум, кадирити, путинг тощо.

Після обговорення всі учасники зіграли в  Quiz-тест Kahoot. Він дозволив не тільки перевірити розуміння основних понять, але й сформував «порядок денний» на вихідні: студенти почули про кілька художніх фільмів, які образно, але точно відображають важливі проблеми інформаційної безпеки сучасного світу.