100 років від дня народження Павла Глазового

303004212 610854050405505 1579805107647406741 n30 серпня 2022 року минає 100 років від дня народження українського поета-гумориста та сатирика, а також випускника нашого факультету Павла Глазового. Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка шанує пам’ять про славетного випускника, зокрема відкрито аудиторію імені Павла Глазового (ауд. 7-8), у якій відбуваються не лише лекційні заняття, а й літературні читання, зустрічі з письменниками тощо.

Народився він 30 серпня 1922 року в селищі Новоскелюватка Казанківського району Миколаївської області. Писати Павло Прокопович почав не одразу. Спочатку працював учителем молодших класів, потім - пішов добровольцем в армію. Служив у білоруській Орші, пробув усі 872 дні у блокадному Ленінграді.

Спочатку Глазовий писав ліричні твори. Гумор у нього «прорізався» пізніше, під час навчання в Київському педагогічному інституті. Писав для гуртожитської компанії, для стінгазет. Друзі змусили його послати до «Перця» кілька гуморесок.

Згодом, «Перець» став для Глазового місцем роботи та натхнення. Одинадцять років, протягом 1950-61рр., поет працював у редакції «Перця» на посаді заступника головного редактора, поєднуючи основну працю з діяльністю у студії молодих гумористів при журналі. Саме звідси його слово пішло в народ.

Глазовий був і лишається популярним серед читачів. Його книги «Сміхологія» та «Байкографія» передавалися багато разів з численними накладами. Його влучна і незвична подача гумору нікого не лишає байдужим.

29 жовтня 2004 року серце народного сміхотворця перестало битися. Проте, митець продовжує своє життя у власних творах, у пам‘яті про нього.