Вітаємо Анну Пляс

IMG 9890НАШІ НАУКОВІ ДОСЯГНЕННЯ

У квітні 2016 року на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з видавничої справи та редагування студентка III курсу Анна Пляс із роботою «Довідково-допоміжний апарат сучасного літературно-художнього видання: погляд редактора» посіла почесне третє місце. Щиро вітаємо її з цим досягненням і пропонуємо вашій увазі її ж звіт про перебіг подій на цьому заході.

У Львові, в Українській академії друкарства, з 5 по 7 квітня відбулися одразу дві події, вагомі для студентів спеціальності «Видавнича справа та редагування»: Всеукраїнська Олімпіада та II етап Конкурсу студентських наукових робіт з видавничої справи та редагування.

У перший день учасників обох заходів зібрали для ознайомлення з правилами Конкурсу та Олімпіади. У залі панувала дружня атмосфера: члени журі, які взяли слово, підбадьорили учасників. Після офіційної частини відбулася екскурсія Львовом: зі столицею Галичини знайомили студентів, які прибули з усієї України. К конкурсі брали участь майбутні фахівці не тільки галузі «Видавнича справа та редагування», але й журналісти, документознавці, поліграфісти та представники інших спеціальностей. Спільним для всіх було бажання займатися наукою і вдосконалювати видавничу справу.

Головна частина запланованих заходів – безпосередньо Олімпіада і захист наукових робіт – припала на 6 квітня. О 10:30 учасникам Олімпіади роздали завдання. Роботи складалася з двох частин: тести і аналіз запропонованого виду видання. Конкурс із видавничої справи розпочався об 11:00 і мав зовсім інший формат. Учасники, які пройшли попередній відбір і були запрошені в УАД, захищали свої наукові роботи. Працювали три секції: «Теорія та практика редагування», «Культура видання», «Здобутки та проблеми сучасного книговидавничого ринку». Виклад основних тез робіт супроводжувався наочними презентаціями. Для когось такі виступи були вже звичними, і це було відчутно. Хтось хвилювався, бо виступав перед широкою аудиторією вперше. Загальна атмосфера було приємною і зручною для наукового спілкування.

Учасники Конкурсу заслухали такі доповіді: «Функціонування складних слів у мові сучасної української преси», «Концепція субкультур них періодичних видань та їх комунікативна структура як складова редакторського аналізу», «Специфіка редакторської підготовки перекладних науково-популярних видань», «Роль редактора у формуванні видавничої культури навчального посібника», «Довідково-допоміжний апарат сучасних літературно-художніх книжкових видань: погляд редактора», «Сучасні корпоративні університетські видання: типологія, тенденції, проблеми розвитку», «Структурно-змістові особливості форзаца у шкільних підручниках», «Кваліметричний аналіз літературно-художніх видань “Три товариші” Еріх Марія Ремарка та “Кульбабове вино” Рея Бредбері», «Сучасний український підручник: вимоги і реалії», «Інноваційний потенціал мистецьких нішевих видань», «Особливості та аспекти книжкового дизайну», «Створення та розробка концепції власного оригінального видання», «Особливості сучасного краєзнавчого енциклопедичного видання», «Краутфандинг в журналістиці та видавничій справі як інноваційних механізм фінансування власних проектів», «Поняття креативності у видавничій справі», «Промоція науково-популярного книго друку», «Бібліотечні інновації як засіб популяризації книг та читання», «Комунікативний феномен реклами як культури», «Стан сучасного книжкового ринку в сегменті навчальної літератури», «Особливості функціонування блогу як нового соціокультурного явища», «Особливості підготовки інтерактивних електронних навчальних видань: реалії українського ринку».

Вирішальним і психологічно напруженим для учасників став останній день, коли оголошували результати. Офіційна частина нагородження почалася з привітання переможців Олімпіади. Ними стали і представники УАД, ОНУ імені І.Мечникова та КНУ імені Т.Шевченка. У конкурсі студентських наукових робіт перше місце також посіла представниця гоаподарів заходу – УАДу. Друге місце дісталося студентці з КУ імені Б. Грінченка, третє місце розділили представниці УАД, НПУ імені М. Драгоманова і КНУ імені Т. Шевченка. Низка учасників отримали особливі відзнаки.

На закритті заходу члени журі побажали юним науковцям наснаги в професійній діяльності і висловили надію на те, що завдяки такій розумній молоді видавнича справа в Україні вийде на новий, більш досконалий рівень розвитку.

Висловлюю щиру подяку

своєму науковому керівникові О. І. Харитоненко і

науковому консультанту Я. О. Чепуренко.

Студентка 307 групи ВС

Анна Пляс

IMG 9704IMG 9736IMG 9786