Відвідини музею-садиби Андрія Малишка студентами Інституту

slovo-v-zakone«Тут я народився, тут я і ходив»

Андрій Малишко

14 листопада студенти Інституту української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка відвідали місто Обухів – музей-садибу Андрія Малишка та місцевий краєзнавчий музей.

Музей-садиба Андрія Малишка, якому того ж дня виповнилося б 102 роки, розташовується в дуже мальовничому місці. Вулиця, до речі, теж носить ім’я цього поета. Екскурсовод розповів студентам про життєвий шлях Малишка, про його сім’ю, про перепони та перешкоди на дорозі успіху, про звичаї та традиції не лише з життя саме цієї родини, а й усього українського народу. Натхненно звучать слова самого поета: «Тут я народився, тут я і ходив». Надзвичайно трепетно було переступати поріг того будинку, де зростав відомий автор українських пісень та поезій.

Крім садиби, студенти відвідали краєзнавчий музей, де дізналися багатовікову історію Обухівщини. Приміщення музею, що було збудоване за кошти Андрія Малишка, надзвичайно затишне, прикрашене різьбою, картинами та глиняними фігурками, виконані його директором Юрієм Домотенком. Це напрочуд чарівна та тонка робота, яка зачарувала студентів, – вони не могли відірвати очей від діаграм.

Крім історії, студентів ще глибше познайомили з літературною спадщиною Обухівщини, зокрема, з творчістю Григорія Косинки та Андрія Малишка. Тут навіть зберігаються особисті речі Андрія Самійловича, що перевезли з його колишньої київської квартири.

Особливо зачарували особливі рушники Обухівщини – їх вишивають з обох сторін, нитка по-особливому витягується і орнамент однаково яскравий та тендітний з обох сторін рушника. Розповіли також традиції, пов’язані з вишивкою: починати потрібно було лише в четвер, а господині купували голки лише в понеділок.

По закінченню екскурсії студенти гаряче дякували екскурсоводу і обіцяли повернутися та привезти своїх майбутніх вихованців.

Поліна Горлач,

Прес-служба ІУФ та ЛТ імені Андрія Малишка

5hk5yrvG5qQ1d6 FmsOFHQC K2-79iA2YC-ipfCIHaRQecTCxIUOXOgJoQfp35mdOMhjDat3 LNPUpN5gC5LeXpEXsZsBUdZlkoy8QSmiU G6g Q6OXMtYb88