Українознавці в опері

2

Нещодавно українознавці 4 курсу факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка відвідали  Національну оперу України імені Т.Шевченка. Побували на опері М.Лисенка «Наталка Полтавка», що створена за мотивом п’єси І.Котляревського.

Теперішня редакція опери, здійснена композитором М.Скориком і режисером А.Соловяненком, відповідає сучасним художньо-естетичним вимогам. Адже сьогоднішній глядач, що звик до динамічного ритму сучасного життя, вже не сприймає оповідальну і неспішну ритміку оперного твору, створеного у ХІХ столітті. Зберігаючи ідейно-естетичну концепцію «Наталки Полтавки», прекрасні тексти І. Котляревського, безсмертну музику М. Лисенка, постановники створили яскраву й динамічну виставу з легкою й водночас  душевною атмосферою, наповненою українським гумором та обрядами.

 Акторська гра просто зачаровує, декорації неймовірні, а найголовніше, що усе це має яскравий український колорит: народні пісні, танці, традиційні костюми, відтворення звичаїв і традицій. Тож час в опері летить непомітно.

Атмосфера створюється не лише самою виставою, а й місцем, у якому вона відбувається. Студенти відвідали не просто оперний театр, а побували в будівлі, яка споруджена у стилі французького Ренесансу за проектом академіка архітектури В. Шрьотера в 1901 р. І хоча театр підлягав реставрації, до нашого часу вдалось зберегти інтер’єр, в якому домінує оксамит і бронза, а також меблі й елементи декору (крісла, люстри, світильники), привезені з Відня.

Загалом слід сказати, що опера «Наталка Полтавка» є унікальним поєднанням українських народних традицій та сучасного інтерпретування, що занурює глядачів у багатогранне ХІХ століття.

                                                                                            Віталіна Хода, 401 уу

3

1

4