Презентація книги Ірини Ігнатенко «Жіноче тіло у традиційній культурі українців»

IMG 6476Презентація книги Ірини Ігнатенко

«Жіноче тіло у традиційній культурі українців»

У час Декади української мови 12 листопада до Інституту української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка з презентацією книги «Жіноче тіло у традиційній культурі українців» завітала кандидат історичних наук, доцент кафедри етнографії та краєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ірина Ігнатенко.

Заради написання книги авторці довелося стати польовим науковцем, провести безліч днів у мандрах та опитуваннях. Але результат вартий зусиль: книга виявилася напрочуд цікавою, навіть провокаційною. У ній ідеться про те, що замовчували не одне століття, а саме: особисте життя наших пращурів, точніше, жінок.

«Я не письменниця, а науковець», – зазначила Ірина перед початком презентації власного видання. Книга охоплює основні періоди життя жінки – від розквіту до згасання. Для проведення об’ємного дослідження пані Ірина спробувала себе в ролі етнолога-польовика, тобто відвідала українські села, де поговорила з тисячами жінок різного віку. Цікавило науковця особисте життя прекрасної половини людства, еволюція свободи жінки та її прав у виборі шляху особистого життя. Значну кількість часу довелося провести в архівах. Подібна робота зробила, за словами Ірини, книгу живою, оскільки до тексту залучила цитати.

Що знала про власне тіло українська сільська жінка 19-початку 20 ст.? Чи могла вона самостійно обирати чоловіка для шлюбу? Якою була доля дівчини, яка народила позашлюбну дитину? Як подвійні моральні стандарти та норми щодо жіночої поведінки розкривають патріархальність української культури? На ці та інші цікаві питання можна знайти відповіді у презентованій книзі.

«Я би зараз поставила не крапку, а три крапки» – зазначає дослідниця та говорить, що у наші часи жінка має безліч можливостей для реалізації.

Більш детально про свої дослідження Ірина пропонує дізнатися з книги. З видання про те, що багато століть не обговорювалося і вважалося непристойним.

«Ми живемо в унікальний час», – сказала автор наостанок.

Марина Александрова,

Прес-служба ІУФ та ЛТ імені Андрія Малишка

IMG 6468IMG 6471 - копия