Всеукраїнська науково-практична конференція

Всеукраїнська науково-практична конференція

«Українська мова вчора, сьогодні, завтра в Україні і світі»

9 листопада 2017 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська мова вчора, сьогодні, завтра в Україні і світі», організована кафедрою культури української мови.

Метою конференції був аналіз мовнокультурної ситуації в Україні, вивчення шляхів усебічного розвитку української мови.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор НПУ імені М.П. Драгоманова академік Віктор Петрович Андрущенко, наголосивши на важливості проведення заходів, присвячених питанням вивчення та функціонування української мови.

У пленарному засіданні брали участь провіднімовознавці, члени Національної спілки письменників України та Всеукраїнського товариства «Просвіта», академіки й професори НПУ імені М.П. Драгоманова.

Доповіді з актуальних мовознавчих питань виголосили академік НАПН України, професор Л.І. Мацько, професори Р.М. Вернидуб, А.П. Кудін, С.В. Шевчук, А.В. Висоцький, І.Т. Горбачук, Ю.Л. Мосенкіс, В.Ф. Погребенник,О.І. Леута, О.П. Патинок.

Також взяли участь у пленарному засіданні конференції доценти І.М. Забіяка, Н.І. Загребельна, директор бібліотеки НПУ імені М.П. Драгоманова, доцент, заслужений працівник культури України Л.В. Савенкова, директор КЗ «НВК № 1» м. Покров Дніпропетровської області, старший вчитель Г.А. Годована та студентка 4-го курсу факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Ганна Кінаш.

Напрямами роботи секційних засідань конференції були:

1. Сучасніпитаннямовноїполітики та мовноїкультури в Україні.
  2. Мова як чинникнаціональноїсамоідентифікації.
  3. Аспектипрофесійноїкомунікації в Україні і світі.
  4. Актуальніпроблемитекстології, дискурсології, прагмалінгвістики.

Заплановановиданнязбірникаматеріалівконференції.

Завідувач кафедри