Журналіст, телеведучий Ю́рій Макаров про Тараса Шевченка

DSC 0390

Журналіст, телеведучий Ю́рій Макаров про Тараса Шевченка

Про Тараса Шевченка – світового генія – 14 листопада 2017 року на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка розповів відомий журналіст, телеведучий Ю́рій Макаров. На тлі глибокого культурологічного аналізу, в контексті європейської літератури й культури загалом слухали про Шевченкову «Катерину», про джерела його творчості, надихалися його словом. Творчість та й постать пророка слухачі мали можливість переосмислили, збагнути велич генія до такої міри, як запропонував автор спецпроекту «Мій Шевченко».

Юрій Макаров крок за кроком створив образ іншого Шевченка, не звичайного, а модерного, такого, чия творчість органічно вписується в сучасне життя. За його власним висловом, він прагнув показати, що «Шевченко – живий і сучасний – значно ширший, ніж депресивний дідуган зі старих пам'ятників. Насамперед, це феномен! Які ж були шанси в хлопця-кріпака досягти хоч якогось успіху? Та ніяких! Та він зумів реалізуватися повною мірою в усьому, за що брався, безперечний суспільний авторитет, лідер думок, культурний герой, зрештою академік — навряд чи це підпадає під поняття «лузер».

Юрій Макаров допоміг створити в уяві слухачів новий образ харизматичного лідера, шанувальниками і друзями якого було багато видатних сучасників. Він відкрив Шевченка як людину модну, сучасну. Його образ мав стати окремим продуктом творчості, витвором мистецтва, від якого залежало донесення до публіки його ідей. Шевченко грав у цю гру свідомо й із задоволенням. На деяких фотографіях ми бачимо, що взуття його не звичайне, а зроблене на замовлення з невеликими підборами, а під кожухом – сорочка за останньою паризькою модою.

Юрію Макарову вдалося показати Тараса Шевченка як живу людину і непересічну особистість.

«Тарас Григорович Шевченко — неслухняний, незручний, часами епатажний, дорослий, незалежний, креативний, артистичний, справедливий, запальний, мудрий, освічений, безстрашний, шляхетний, вразливий, емпатичний, гордий, безбаштовий...».

«Образ Кобзаря веде свій початок від офорта Василя Штернберга, яким було проілюстровано першу скромну збірку творів поета. Насправді ж 1840 року, коли вийшло перше видання "Кобзаря", його автор був 26-річним красенем, перед яким капітулювали чимало аристократок».

«Шевченко сформувався на хвилі європейського романтизму, коли постать автора не просто виходила з тіні, а й перетворювалася на окремий майданчик для творчості, залежно від завдання».

Прес-служба факультету

DSC 0364DSC 0371DSC 0386DSC 0394DSC 0401DSC 0406DSC 0410