Університет отримав у подарунок раритетні словники

книги 12 листопада 2021 року консультант видавничих проєктів «Словникова спадщина України» й «Українська граматична класика» Громадської організації «Ротарі клуб Київ Сіті» Ростислав Воронезький презентував Науковій бібліотеці НПУ імені М.П.Драгоманова, а також викладачам кафедр української мови, стилістики української мови та культури української мови раритетне репринтне видання – «Російсько-український словник» у 4-х т. за редакцією А. Кримського. Саме цей словник Ю. Шевельов назвав «монументом українського культурного відродження 20-х років у царині мовознавства». Це перший академічний доробок, який у 20-30-х роках ХХ ст. утверджував норми оновленої української літературної мови та визначав її фундамент у різних сферах використання.

Також науковці університету отримали перевидання 2021 року «Нарисів з української синтакси (у зв’язку з фразеологією та стилістикою)» С. Смеречинського, що належить до найвагоміших праць із граматичної стилістики української мови, створених у період українського відродження.

Варто зауважити, що такі коштовні подарунки ми отримуємо не вперше. Висловлюємо подяку керівниці видавничих проєктів «Словникова спадщина України» й «Українська граматична класика» Громадської організації «Ротарі клуб Київ Сіті» Лесі Богуславській та консультантові цих проєктів Ростиславу Воронезькому за унікальну можливість користуватися раритетними репринтними виданнями словників та нарисів. Дякуємо ініціаторам за нелегку працю з відновлення лексикографічних скарбів української мови, що є актуальними й для сьогодення.