Творча зустріч з Миколою Боровком

«Рондель і пісня»

10 грудня 2015 року в Інституті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка НПУ імені М. П. Драгоманова відбулася творча зустріч із претендентом на Національну премію імені Тараса Шевченка в галузі літератури Миколою Боровком «Рондель і пісня», на яку завітали почесні літературні діячі Микола Славинський, Віктор Женченко та Андрій Демиденко.

Творити рондель – це поєднувати французьку поетичну традицію з українською, адаптовувати французьку форму зі збереженням українського символу, смислу і підтексту. Жанр рондель дуже давній і відтворити його канонічні форми у сучасній поетиці не так легко. Адже для початку треба дослідити всю його історію, традицію форми і змісту, характерні риси цього жанру. Щоб створити рондель, необхідно мати талант і натхнення. У цьому жанрі може творити тільки відчайдушна людина, і цією людиною є наш сучасник – поет-ронделіст, голова асоціації поетів-ронделістів України, лауреат Літературної премії імені Андрія Малишка, Міжнародної літературно-мистецької премії імені Г. Сковороди Микола Боровко.

Микола Боровко народився в селі Борщів Баришівського району Київської області, закінчив Київський педагогічний інститут імені М. Горького. Учителював та був заступником директора Яцьківської середньої школи Васильківського району на Київщині. Працював начальником Управління освіти і науки Бориспільского міськвиконкому. Зараз – проректор та викладач української мови у найбільшому недержавному виші Міжрегіональній академії управління персоналом.

Микола Боровко на цій зустрічі презентував свої книги «На подвір’ї всесвіту», «Траекторії сум’ять», які висунуті на здобуття Національної премії імені Тараса Шевченка. Кожен із гостей зачитував декілька ронделів Миколи Боровка чи ж своїх авторських. Глядачі були захоплені не тільки ронделями, але й способом їх презентації. З уст досвідчених поетів, відчайдушних чоловіків твори звучали надзвичайно захопливо, так що кожен з присутніх відчував мурашки на своїй шкірі. Один з таких ронделів зачитав Микола Боровко, це уривок із нього: «Дороги нищимо, завалюєм стежки, хоч і ніхто за нами не женеться…».

Микола Боровко написав близько 500 ронделів, зокрема такі їх різновиди, як соціальні, політичні, пейзажні, інтимні та інші – на будь-який смак та вподобання. Микола Боровко заслуговує поваги і пошани, адже він створив перший у світі рондель «з ключами» та перший подвійний рондель. Не дарма Микола Славинський, Віктор Женченко, Андрій Демиденко захоплювалися його поетичними творами, адже Микола Боровко – справжній майстер своєї справи, а його ронделі висвітлюють усі теми, не байдужі серцю кожної людини. За свої досягнення і талант Микола Боровко отримав у подарунок від Андрія Демиденка збірку поезій «Протуберанці сонця».

Кожен, хто побував на цій теплій зустрічі, отримав нові пізнання про жанр рондель, незабутні враження, натхнення для початку або продовження своєї власної творчості і,звичайно, авторську книжку з підписом від Миколи Боровка. І наостанок: ронделіст висловив студентам напутнє слово, яке є обєктивним і справедливим: «Любіть життя, яким воно є».

Щербак Оксана, прес-служба Інституту

DSC 0003DSC 0010DSC 0025DSC 0071DSC 0082DSC 0092DSC 0121DSC 0138DSC 0140