ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «УКРАЇНСЬКА МОВА ВЧОРА, СЬОГОДНІ, ЗАВТРА В УКРАЇНІ І СВІТІ»

00020.MTS snapshot 03.55 2015.11.13 10.19.15

10 листопада 2015 року кафедра культури української мови Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова провела щорічну Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Українська мова вчора, сьогодні, завтра в Україні і світі». Ця подія вкотре була присвячена Дню української писемності та мови, а також темі єднання українського народу і державної єдності. З вітальним словом до учасників конференції звернулися Торбін Григорій Мирославович, проректор з наукової роботи Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, доктор фізико-математичних наук, професор та Шевчук Світлана Володимирівна, завідувач кафедри культури української мови, академік АН ВО України, кандидат філологічних наук, професор.

На пленарному засіданні виступили провідні мовознавці, члени Всеукраїнського товариства «Просвіта», академіки й професори                   НПУ імені М.П.Драгоманова, громадські активісти: Мовчан Павло Михайлович, голова Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, народний депутат України багатьох скликань, Філіпчук Георгій Георгійович, доктор педагогічних наук, професор, академік НАПН України, Городенська Катерина Григорівна, завідувач відділу граматики української мови Інституту української мови НАН України,доктор філологічних наук, професор, Висоцький Анатолій Васильович, директор Інституту української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, доктор філологічних наук, професор, Мацько Любов Іванівна, завідувач кафедри стилістики української мови Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, академік НАПН України, доктор філологічних наук, професор, Савельєв Володимир Леонідович, директор Інституту магістратури, аспірантури та докторантури Національного педагогічного університету                               імені М.П. Драгоманова, доктор історичних наук, професор, Горбачук Іван Тихонович, голова осередку «Просвіта» Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, академік АН ВО України, кандидат фізико-математичних наук, професор, Давидюк Микола Іванович, директор Аналітичного центру «Політика», Семистяга Володимир Федорович,головаЛуганського обласного об'єднанняВсеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, заслужений працівник освіти України, Забіяка Іван Михайлович, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, журналіст, Семенишин  Олена, студентка Інституту української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка  Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

Вела конференцію Шевчук Світлана Володимирівна, завідувач кафедри культури української мови.Цитовані нею вислови про українську мову, український народ та українську державу вміло й доречно доповнювали виступи учасників заходу.

Учасники свята мали можливість побачити цікаві виступи наймолодших знавців української мови – дітей викладачів кафедри культури української мови: Попова Олексія, Дияк Єлизавети, тріо «Зірнички» (Виноградови Єлизавета, Габріель та Вероніка), а також студентів Інституту мистецтв, Інституту української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка.

Грамотами та цінними подарунками нагороджено переможців та призерів загальноуніверситетського конкурсу «Знавець української мови», який було проведено напередодні конференції.

Після перерви відбулися секційні засідання, у яких взяли участь викладачі, аспіранти та студенти багатьох вищих навчальних закладів України: Дрогобицького державного педагогічного університету імені І. Франка, ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», Київського університету імені Бориса Грінченка, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського інституту Національного університету «Одеська юридична академія», Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Національного авіаційного університету, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», Національного університету харчових технологій, Національного університету цивільного захисту України, Національної академії статистики, обліку і аудиту, Слов’янського державного педагогічного університету, Українського державного університету залізничного транспорту.

Проблеми екології української мови у вищих навчальних закладах, засоби формування культури професійного мовлення у проекції підготовки майбутніх фахівців, використання мультимедійних технологій та інтернет-ресурсів у викладанні лінгвістичних дисциплін, створення навчально-методичних комплексів для мовної підготовки майбутніх фахівців у ВНЗ було обговорено під час засідання круглого столу «Проблеми викладання лінгвістичних дисциплін у вищих навчальних закладах».

Загалом конференція привернула до себе увагу викладачів і студентів як можливість обговорити актуальні проблеми функціонування і розвитку української мови. До конференції видано програму. Готується до друку видання збірник матеріалів конференції та Науковий часопис НПУ                 імені М.П. Драгоманова (Серія 8: Мовознавство).

Кафедра культури української мови