Презентація монографії О. Неживого «Життя у слові. Джерелознавча проблематика творчості Григора Тютюнника»

 

СП39 квітня у будинку Національної спілки письменників України відбулася презентація книги «Життя у слові. Джерелознавча проблематика творчості Григора Тютюнника» О. Неживого – відомого літературознавця, доктора філологічних наук, професора кафедри української літератури Луганського Національного Університету імені Т. Г. Шевченка. 

У цей квітневий день і нам поталанило побувати там, де вже не перше десятиріччя збирається творча інтелігенція столиці та всієї України.

 

На захід завітали: А. Ткаченко – доктор філологічних наук, літературознавець та письменник, В. Біленко – журналіст, заступник головного редактора «Сільські вісті», О. Микитенко – публіцист, С. Кіраль – доктор філологічних наук, професор та інші.

Олекса Неживий розповів, що значить для нього постать Григора Тютюнника. За словами дослідника, це саме той письменник, що в буремні часи для української культури не зламав свого «я», не зрадив своїм національним та моральним ідеалам. Це митець надзвичайної сили духу та поетичності слова. Згадуючи місто Антрацит, що на Луганщині, О. Неживий зазначив, що єдиною українською школою в цьому місті є школа імені Григора Тютюнника.

Зачитавши уривок з оповідання Г. Тютюнника «Дикий», дослідник проілюстрував сформований письменником національний ідеал, який надихає його на глибше дослідження творчості митця слова.

Приємною несподіванкою став виступ колишнього колеги Г. Тютюнника – Володимира Васильовича Біленка. Він розповів про цікаві історії з життя Григора Михайловича, про його запальний характер та принциповість.

Сидор Степанович Кіраль висловив подяку Олексі Неживому за те, що він своєю працею відтворює національне життя минувшини, маючи за взірець творчість Г. Тютюнника. Від імені усієї викладацької громади схилив голову перед О. Неживим за те, що той «тримає український щит в Луганську» і його праця є справді значною.

Зі своїми спогадами і «зв’язком» з постаттю Тютюнника поділився Анатолій Олександрович Ткаченко. Одна студентка через 15 років розказала А. Ткаченкові, що це оповідання лягло в її серце, і зараз, працюючи вчителем української мови та літератури, вона подає своїм учням цей твір з особливою любов’ю та натхненням. А також літературознавець подякував О. Неживому за ту колосальну текстознавчу роботу, яку він провів з творами письменника.

Презентація книги «Життя у слові. Джерелознавча проблематика творчості Григора Тютюнника» вийшла напрочуд теплою, адже нас усіх об’єднала любов до українського слова та творчості Г. Тютюнника.

Студентський колектив висловлює окрему подяку Олексі Неживому за цю приємну зустріч, що запам’ятається кожному на все життя. Незалежно від професійного шляху всі ми пам’ятатимемо про талановитих учених, що попри всі незгоди не полишають своєї справи і є великими майстрами, зразком для молодого покоління.

СП1

 

 

СП2

 

СП4