До уваги студентів і викладачів факультету! Публікуємо графіки освітнього процесу студентів денної та заочної форм навчання факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка у І семестрі 2023/2024 н.р.

для студенів денної форми навчання

для студентів заочної форми навчання

02012v7b ab96 779x446       До уваги студентів і викладачів факультету! Публікуємо графік освітнього процесу для студентів денної і заочної форм навчання факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка у 2022 – 2023 навчальному році

  студентів денної форми навчання

студентів заочної форми навчання

IMG 5249

Анатолій Васильович Висоцький

декан факультету української філології

та літературної творчості імені Андрія Малишка,

мовознавець, педагог, доктор філологічних наук,

професор, заслужений працівник освіти

 

Народився 4 квітня 1965 року в місті Києві. Середню освіту здобув у шолі № 16 міста Києва, педагогічний колектив якої дав перші уроки поваги і любові до педагогічної діяльності.

 Після закінчення 1982 року школи вступив на українське відділення філологічного факультету Київського державного педагогічного інституту імені Максима Горького, деканом якого був доктор філологічних наук, професор В.І.Кононенко.

 Упродовж 1983-1985 років служив у Збройних силах СРСР.

 Після повернення з війська продовжив навчання в інституті, по закінченні якого в 1988 році отримав диплом з відзнакою. У той час деканом факультету був кандидат філологічних наук, професор Гончаров В.І., а кафедрою української мови завідував доктор філологічних наук, професор Грищенко А.П. Ці двоє людей і відіграли визначну роль у становленні молодого науковця і викладача. У студентські роки А.В.Висоцький поєднував навчання і роботу вчителя у середній школі № 226 міста Києва.

 Упродовж 1988-1992 року А.В.Висоцький працює асистентом, старшим викладачем кафедри української мови. Після закінчення аспірантури (1999 р.) захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата філологічних наук „Склад та структура лексико-семантичної групи якісних прикметників в українській мові“. У 2002 році одержав атестат доцента кафедри української мови.

 У 2013 році захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня доктора філологічних наук „Синтаксична сфера прислівника в українській літературній мові“.

 З січня 1997 року А.В.Висоцький працював заступником декана філологічного факультету, а з травня 1997 – заступником декана факультету української філології, який очолював доктор історичних наук, професор Дробот І.І.

 У 2002 році А.В.Висоцький очолив факультет української філології, який у 2004 році був реорганізований в Інститут української філології, у 2012 – в Інститут української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка, а в 2014 - у факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка. Протягом цих років А.В. Висоцький підтримує високий рівень розвитку науки і викладання на факультеті, активно розвиває навчально-наукові міжнародні зв’язки із закладами вищої освіти зарубіжних країн, з українською діаспорою (Словаччина, Польща, Угорщина, Канада, США та інші країни).А.В. Висоцький спрямовує роботу колективу на підвищення якості підготовки вчителів української мови і літератури, зарубіжної літератури, англійської мови, практичних психологів, а також видавців, літературних редакторів.

 А.В.Висоцький читає лекційні курси з історичної граматики української мови, вступу до мовознавства, старослов’янської мови, сучасної української літературної мови.

 Коло наукових інтересів А.В.Висоцького пов’язане з вивченням прислівникової синтаксичної сфери в українській мові, дослідженням поверхневої і глибинної структури речення, а також з проблемами національного виховання засобами української мови у світоглядній концепції Михайла Драгоманова. А.В.Висоцький має понад 50 публікацій, серед яких монографія „Синтаксична сфера прислівника в українській літературній мові“, посібники для студентів вищих навчальних закладів, учнів середніх шкіл, абітурієнтів: Українська фонетика та орфографія: Навчальний посібник для слухачів підготовчих курсів (2001р.), Український синтаксис та пунктуація: Навчальний посібник для слухачів підготовчих курсів (2001р.), Українська морфологія та орфографія: Навчальний посібник для слухачів підготовчих курсів (2001р.), Практикум з правопису української мови (2007р.) (у співавторстві). Нагороджений Медаллю М.П.Драгоманова, медаллю "За працю і звитягу", Орденом Кирила і Мефодія, Лицар Ордену "Нестор Літописець".

бакалаври7Сучасні події в країні змінюють хід історії, наше сучасне та майбутнє. Але все ж є незмінні речі. Однією з них є традиційні випуски наших бакалаврів. Ось і цьогоріч дипломи отримали десятки вчителів, філологів, журналістів. Ми з теплом згадуємо кожного з вас, адже наші цьогорічні випускники - яскраві, цікаві, унікальні люди. І кожен з вас, ми впевнені, залишив свій слід в історії нашого факультету! Наші випускники теж поділилися тими враженнями, які вони пережили протягом 4 років навчання. І, судячи з усього, вони були незабутніми! Ви – вже історія нашого факультету. Любимо і цінуємо кожного з вас! Переглянути відео 

DSC 7721

      Вітаємо випускників факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка. Бажаємо випускникам знайти свій неповторний шлях у житті, не втратити натхнення та професіоналізму, яких вони набули за роки навчання на факультеті. Ми щиро вдячні вам за те, що місцем свого професійного і духовного становлення ви обрали саме наш драгоманівський університет. Міцного здоров’я і значої творчої енергії! Невпинно йти вперед, долати всі перешкоди, ніколи не опускати рук! Бути вірними собі і своїм принципам, берегти зв’язки зі студентськими друзями, завжди допомагати одне одному! Бути креативними, бути сильними, любити Україну і любити свою Альма Матер!

 

Дочірні категорії

 

Декан факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка - доктор філологічних наук, професор

Висоцький Анатолій Васильович

Контакти : тел.4823112

 

 

Заступники декана:

з навчально-методичної роботи - Шемет Валентина Григорівна

з виховної роботи та міжнародного співробітництва - Гаврилюк Оксана Романівна

з науково-організаційної роботи - Ліпницька Інна Миколаївна

Методист денної форми навчання - Білорусцева Тетяна Миколаївна

Методист заочної форми навчання - Верета Валетина Іванівна

Секретар - Ткаченко Олена Геннадіївна

У складі факультету української філології та літературної творчості

імені Андрія Малишка функціонують такі кафедри:

кафедра української мови

Завідувач кафедри  - доктор філологічних наук, професор 

Плющ Марія Яківна

тел.4863931, електронна пошта Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

кафедра української літератури

Завідувач кафедри  - кандидат філологічних наук, професор 

Ліпницька Інна Миколаївна

тел.4863931, електронна пошта Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

кафедра культури української мови

Завідувач кафедри - кандидат філологічних наук, професор 

Шевчук Світлана Володимирівна

тел.4867903, електронна пошта Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

кафедра стилістики української мови

Завідувач кафедри - кандидат філологічних наук, доцент 

Ткаченко Тетяна Василівна

тел.4863132, електронна пошта Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

кафедра методики викладання української мови і літератури

Завідувач кафедри - кандидат філологічних наук, професор 

Котляренко Світлана Василівна

тел.4863132, електронна пошта Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

кафедра журналістики

Завідувач кафедри - кандидат філологічних наук, доцент 

Харитоненко Олена Іванівна

тел.4860499, електронна пошта Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ФАКУЛЬТЕТ УКРАЇНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ та ЛІТЕРАТУРНОЇ ТВОРЧОСТІ імені АНДРІЯ МАЛИШКА

Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова має давні і міцні традиції – від часу заснування у складі університету Святого Володимира Педагогічного інституту як самостійного навчального підрозділу для підготовки учительських кадрів, що мав історико-філологічне відділення. І хоч могутня Російська імперія усілякими заборонами і указами, впровадженням російської освіти намагалася придушити бажання українського народу знати свою мову та її походження, все ж історія слов”янських мов почала викладатися відразу після створення інституту. Факультет української філології відомий в Україні і за її межами кваліфікованими кадрами. З перших років існування мовно-літературного відділу лекції студентам читали: видатний славіст М. Гунський, який завідував кафедрою слов”янського мовознавства, професор О. Синявський, з науковою та педагогічною діяльністю якого пов”язані визначні досягнення мовознавчої науки, професор Є. Тимченко, відомий український поет і літературознавець П. Филипович, професор С. Маслов, віце-президент ВУАН С. Єфремов, професор М. Зеров, професор М.Жовтобрюх, доцент М. Бойчук. Сьогодні кафедру української мови очолює дійсний член АПН України професор А.Грищенко, автор солідних монографічних досліджень, підручників для студентів-філологів. Науковий доробок професора А.Грищенка відзначений премією І. Франка. Завідувач кафедри української літератури – визнаний у міжнародному науковому літературному світі професор В.Погребенник – член Гуцульського дослідного інституту й Українського історичного товариства (США), Фулбрайтівський експерт посольства США в Україні. Кафедру стилістики української мови від її заснування очолює випускниця університету академік АПН України професор Л.Мацько, науковий координатор програми Міністерства освіти і науки України “Українська мова у вищій школі”. Факультет має славні традиції у розвитку методичної науки, закладені Ф.Бугайком і Т.Бугайко, професорами О.Мазуркевичем та І.Луценком. Колектив кафедри методики викладання української мови та літератури на чолі з її завідувачем В.Стеценком багато працює над методичною підготовкою вчителів. Успішно працює на факультеті недавно створена кафедра культури української мови, якою керує професор С.Шевчук. Визнанням значних наукових досягнень працівників факультету було, зокрема, обрання професорів А.Грищенка і Л.Мацько дійсними членами АПН України. На факультеті діють відомі в Україні та за її межами наукові школи академіка А.Грищенка, академіка Л.Мацько, професора В.Погребенника. Протягом усіх років існування університету факультет підтримує високий рівень розвитку науки і викладання, активно розвиває навчально-наукові міжнародні зв”язки з закладами вищої освіти зарубіжних країн, з українською діаспорою (Словаччина, Польща, Угорщина, Росія, Канада, США та інші країни). На факультеті працює літературна студія, якою керує поет-пісняр, заслужений діяч мистецтв України професор А. Демиденко, діє студентський театр “Вавилон” під керівництвом доцентів І. Савченко та І. Чернової, виходить студентська газета “Сьоме небо”. Очолює факультет української філології доцент кафедри української мови, випускник університету А.Висоцький. На факультеті в атмосфері високої духовності відкрито, толерантно співпрацюють викладачі і студенти. Робота колективу спрямовується на підвищення якості підготовки вчителів української мови і літератури, зарубіжної літератури, українознавства, історії, англійської мови, практичних психологів, а також літературних редакторів і бібліотекознавців. Епоха новітнього українського культурного відродження активізувала необхідність продовжувати розвивати і вдосконалювати навчально-методичну, наукову та виховну роботу, зорієнтовану Радою факультету, деканатом, кафедрами на використання сучасних інформаційних технологій навчання і виховання, забезпечення підготовки високопрофесійного фахівця, вчителя-філолога, здатного до швидкої адаптації в умовах динамічного розвитку суспільства, освіти, науки, культури.


 

 Факультет української філології

та літературної творчості імені Андрія Малишка

  Деканат: тел. (044) 482 31 12

адреса: м.Київ,вул. Тургенєвська, 8/14, 7 поверх

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Модератор сайту:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

korpus

Сторінка 1 із 27