DSC04840

9 листопада 2018 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська мова вчора, сьогодні, завтра в Україні і світі», організована кафедрою культури української мови. Метою конференції був аналіз мовнокультурної ситуації в Україні, вивчення шляхів усебічного розвитку української мови. З вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор НПУ імені М.П. Драгоманова академік Віктор Петрович Андрущенко, наголосивши на важливості проведення заходів, присвячених питанням вивчення та функціонування української мови.

У пленарному засіданні взяли участь багато відомих українських постатей, громадських та культурних діячів, зокрема Павло Мовчан, поет, журналіст, шеф-редактор газети «Слово Просвіти», лауреат Державної премії України імені Т.Шевченка, провідні мовознавці, члени Національної спілки письменників України та Всеукраїнського товариства «Просвіта», академіки і професори НПУ імені М.П. Драгоманова.

З вітаннями та повідомленнями виступили проректор з наукової роботи НПУ імені М.П. Драгоманова Г.М. Торбін, проректор з навчально-методичної роботи гуманітарних факультетів НПУ імені М.П. Драгоманова І.Г. Вєтров, заслужений артист України, голова Київського міського об’єднання «Просвіта» імені Тараса Шевченка К.В. Стеценко, директор видавничого центру «Просвіта» В.Й. Клічак, фізик-філософ В.О. Ніс, ветеран педагогічної ниви, вчитель-методист Н.В. Матвієнко

Доповіді з актуальних мовознавчих питань виголосили академік НАПН України, професор Л.І. Мацько, професори Р.М. Вернидуб, А.П. Кудін, С.В. Шевчук, А.В. Висоцький, І.Т. Горбачук, Ю.Л. Мосенкіс, В.Ф. Погребенник, О.І. Леута, О.П. Патинок.

Також у пленарному засіданні конференції взяли участь старший науковий співробітник, журналіст І.М. Забіяка, директор бібліотеки НПУ імені М.П. Драгоманова, доцент, заслужений працівник культури України Л.В. Савенкова, спеціаліст вищої категорії КЗ «Навчально-виховний комплекс № 1 (середня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад) м. Покров Дніпропетровської області»Алла Красовська; заслужений вчитель України, спеціаліст вищої категорії, викладач української мови і літератури УНВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7 – колегіум» (м. Умань)Людмила Лісова; вчитель вищої категорії НВК «Ерудит» Ірина Гламаздіна; вчитель-методист вищої кваліфікаційної категорії спеціалізованої школи I-III ступенів № 246 м. Києва з поглибленим вивченням англійської мови Вікторія Прудка; вчитель вищої категорії ДВНЗ «Київський механіко-технологічний коледж» Валентина Даньшова;вчитель вищої категорії, старший вчитель ліцею № 144 імені Г. Ващенка м. Києва Олег Сторож; вчитель української мови та літератури школи І-ІІІ ст. № 111 ім. С.А. Ковпака Юлія Миткаленна; магістрантка факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Ганна Кінаш.

Конференція традиційно проводиться з нагоди Дня української мови та писемності. Родзинкою цьогорічної конференції став Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, який є одним із важливих заходів у рамках відзначення цього свята на загальнодержавному рівні. Драгомановська родина майже в повному складі – студенти, викладачі, завідувачі кафедр, керівники структурних підрозділів, декани факультетів, проректори та ректор університету – долучилась до акції єднання навколо мови.

Під час конференціїректор університету В.П. Андрущенко вручив грамоти та цінні подарунки переможцям і призерам конкурсу «Знавець української мови», серед них– студентки 106 Ур групи факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Вікторія Тимченко (І місце) і Катерина Халімон (III місце).

Напрямами роботи секційних засідань конференції були:

1. Сучасні питання мовної політики та мовної культури в Україні.
  2. Мова як чинник національної самоідентифікації.
  3. Аспекти професійної комунікації в Україні і світі.
  4. Актуальні проблеми текстології, дискурсології, прагмалінгвістики.

За результатами конференції буде підготовлено збірник матеріалів.

Кафедра культури української мови

DSC04773DSC04850DSC04876DSC04892DSC04929dyktant 2