Знайомство з колекцією рідкісних та цінних видань ДНПБ України ім.В.О.Сухомлинського

18175692 890747957729999 1243385115 o20-21 квітня 2017 року студенти 307 вс, 207 вс, 109 вс груп, які вивчають особливості створення та редагування навчальних видань у межах дисциплін «Навчальні видання. Редагування навчальних видань», «Редагування видань різних видів», «Технічне редагування», відвідали Державну науково-педагогічну бібліотеку імені В. О. Сухомлинського НАПН України, де отримали можливість ознайомитися з фондами освітянських видань цієї галузевої бібліотеки.

Спочатку студентів привітали доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України директор бібліотеки Л. Д. Березівська та кандидат історичних наук, заступник директора з наукової роботи С. М. Зозуля. Науковий співробітник відділу науково-документного забезпечення та соціокультурної діяльності Я. М. Ніколаєнко провела екскурсію бібліотекою, розповіла про її історію та основні фонди. Науковий співробітник відділу наукової організації та зберігання фонду О. В. Дроншкевич продемонструвала видання, які містить пункт європейської інформації (створений у межах міжнародного проекту УБА «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках»). Це періодика, довідкові та літературно-художні видання іноземними мовами.

Найбільше зацікавлення студентів викликала лекція завідувача відділу наукової організації та зберігання фонду О. Б. Бондарчук «Колекція рідкісних та цінних видань (1850-1917) ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського як об’єкт національного культурного надбання України» у кімнаті-музеї рідкісної книги. Вони отримали можливість не тільки на власні очі побачити посібники О. Барвінського, М. Гатцюка, П. Куліша, Т. Лубенця, С. Русової, а й погортати унікальні з погляду поліграфічного оформлення видання, абетки, складені шрифтами Муна і Брайля – від найдавніших до сучасних.

Доцент кафедри журналістики О. Харитоненко,

викладач кафедри журналістики С. Шевчук