«Твоя мова – твоя перемога»: філологічна онлайн-студія Київського обласного територіального відділенням Малої академії наук України

21 лютого, у Міжнародний день рідної мови, викладачі та студенти нашого факультету доєдналися до філологічної онлайнової студії «Твоя мова – твоя перемога», організованої Київським обласним територіальним відділенням Малої академії наук України. На публічному заході були присутні старшокласники – юні дослідники української мови, літератури та культури, кримськотатарської та інших слов’янських мов, а також їхні наукові керівники – науковці з різних регіонів України. Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка УДУ імені Михайла Драгоманова представляли

заступниця декана факультету, завідувачка кафедри української мови, доцентка Валентина Шемет, заступниця декана та доцентка кафедри української мови Оксана Гаврилюк, студентка 3 курсу, активістка Маргарита Самойлюк, котрі знайомили старшокласників з нашим факультетом та університетом і запросили МАНівців після закінчення школи стати частиною нашої студентської спільноти.

У своїй доповіді «Мова ворожнечі» як соціальний та лінгвістичний феномен» Валентина Шемет висвітлила гострі питання сьогодення, зокрема дослідження лінгвальних та екстралінгвальних чинників, які породжують «мову ворожнечі». Оксана Гаврилюк і Маргарита Самойлюк познайомили МАНівців із проєктами факультету, спрямованими на поширення та популяризацію української мови та привернення уваги до складних питань аналізу мовних одиниць, виступивши з доповідями «Фахові проєкти студентів факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка УДУ імені Михайла Драгоманова: досвід та перспективи» та «Волонтерський проєкт «Єдині» – майданчик для реалізації творчого потенціалу філологів». Йшлося про проєкти «Відчувай українську», «Освітній парламент», «Просто про складне» та інші. Окрему увагу приділили руху «Єдині», до якого після повномасштабного вторгнення рф на наші землі долучилося понад сто студентів та викладачів факультету, та заохотили до участі в ньому.

Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка чекає на талановитих та ініціативних випускників шкіл. З нами цікаво, долучайтеся!

Знімок екрана 2024 02 21 153945Знімок екрана 2024 02 21 153353Знімок екрана 2024 02 21 153745Знімок екрана 2024 02 21 153959Знімок екрана 2024 02 21 154505Знімок екрана 2024 02 21 154618