Урочистості з нагоди чергової річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні

Урочистості з нагоди чергової річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні у Національному педагогічному університеті імені Михайла Драгоманова вже стали традиційними та набули обрисів глибокого пошанування особливо молоддю вишу сивих ветеранівгероїв і переможців, наставників драгоманівців.

Цього року захід відбувся 7 травня у переддні великої Перемогисвята, що єднає різні покоління, схиляючи голови перед світлою пам’яттю тих, хто зберіг мирне небо для нащадків. Після внесення бойового прапора 60-ої Армії та покладання квітів до пам’ятника Вічного вогню з палкими словами до гостей і глядачів звернулися член Ради ветеранів університету, доктор географічних наук, професор Іван Половина, голова Ради ветеранів НПУ, відмінник народної освіти України, учасник оборони Києва, Москви, визволення Польщі, форсування Одеру, взяття Берліна, полковник у відставці, почесний професор Драгоманівського університету Микола Рябухін, голова Ради Київської міської організації ветеранів України, полковник запасу Микола Мартинов, заступник голови Ради ветеранів Шевченківської районної організації м. Києва, генерал-майор Роберт Кравцов, голова Київської організації ветеранів війни, генерал-майор запасу Віктор Мальований та інші запрошені.

IMG 2648

У думках і фразах виступаючих досі відчувався гіркий біль за втраченими друзями, загубленими молодими роками, нездійсненими  мріями. Та разом з тим пробивала безмежна гордість і впевненість того, що хоч і такими дорогими жертвами, та колишнім звичайним солдатам, а тепер героїчним постатям вдалося подарувати своїм внукам і правнукам світ без гарматних пострілів і залпів. Хвилиною мовчання переповнений зал згадував і дякував тим, хто не повернувся із фронтових доріг.

IMG 2690

У ту далеку та криваву епоху старими добре знаними мелодіями повели глядачів артисти Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова, Народний артист України, соліст Національної опери імені Т. Шевченка Олександр Гурець, старший викладач кафедри теорії та постановки голосу Віктор Сачок, Євгенія Чугунова, Народний вокальний ансамбль «Купава» та чоловічий вокальний ансамбль Інституту гуманітарно-технічної освіти «Журавлі».

IMG 2678

За рішенням Вченої Ради університету, ветерани й дружини бойових командирів були відзначені особливими подяками та грошовими преміями. Герої Другої світової, працівники університету, що чимало зробили для піднесення патріотичного виховання у виші отримали золоті й срібні медалі М. Драгоманованайвищі відзнаки університету.

IMG 2732

Відповідно до Указу президента України з метою посилення державної підтримки та за визначні заслуги і вагомий внесок у розбудову Української держави учаснику бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. Миколі Рябухіну було призначено довічну державну стипендію.

IMG 2707

Найприємнішим для студентів стало оголошення результатів конкурсу-огляду на кращу організацію патріотичного виховання в інститутах НПУ. П’ятий рік поспіль цю нагороду виборюють студентський та викладацький колектив Інституту природничо-географічної освіти на чолі з директором Віталієм Покасем. Третьокурсниця Інституту гуманітарно-технічної освіти К. Мартинюк отримала щорічну іменну премію Ф. І. Жарчинського.

IMG 2714

Цього ж дня ветеранів в університеті як на диво побільшало, адже медалями заслужених ветеранів міста Києва було відзначено першого проректора НПУ Володимира Беха та проректора з навчально-методичної роботи гуманітарних інститутів Богдана Андрусишина за великий вклад і підтримку ветеранських організацій, тісну співпрацю і взаємодопомогу. Університет пишається своїми наставниками та дякує їм теплу атмосферу і мудрі поради.

Server Time: 2018-12-16 10:57:36