Святкування 105 річниці від дня народження Андрія Малишка

Святкування 105 річниці від дня народження Андрія Малишка

«Україно моя, мені в світі нічого не треба,

тільки б голос твій чути і ніжність твою берегти!»

Андрій Малишко

10 листопада 2017 року викладачі і студенти факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова під час Міжнародної науково-практичної конференції «Корифеї української літератури і науки: фундаментальний внесок класиків» за доброю традицією вшанувала світлу пам’ять патрона факультету, поета Андрія Малишка, покладанням квітів до його пам’ятника у Дніпровському району столиці.

До 105-ї річниці від дня народження поета вшанувати його пам’ять прийшли також громадський діяч, публіцист, редактор, поет, голова Національної спілки письменників України – Михайло Сидоржевський, заступник голови Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації – Алла Загородня, заступник голови Національної спілки письменників України – Віктор Мельник, український поет, перекладач, літературний критик, політичний діяч, дипломат, перший керівник Спілки української мови імені Тараса Шевченка, герой України – Дмитро Павличко, поетеса, сатирик, перекладач, член Національної спілки журналістів України та Національної спілки письменників України, лауреат премії імені Степана Руданського та Степана Олійника – Валентина Козак, лауреат Літературної премії імені Андрія Малишка – Віктор Женченко, лауреат літературної премії імені Тараса Шевченка – Петро Перебийніс, народний артист України – Григорій Булах, заслужений діяч мистецтв України – Софія Майданська, заслужений діяч мистецтв України – Микола Луків, член Національної спілки письменників України – Антоній Цвід, член Національної спілки письменників України, керівник літстудії «Перехрестя» – Вікторія Осташ, член Національної спілки письменників України, поет, перекладач – Володимир Поята, представники Академії керівних кадрів культури, творча молодь КО НСПУ з Вано Крюгером, учні навчально-виховного комплексу «Домінанта» та інші письменники.

Письменник, публіцист, громадський діяча, ніжний лірик і мужній воїн, якого по праву названо Сурмачем, – таким увійшов Андрій Малишко в українську літературу. Його творчість розвивалася в річищі української народнопісенної традиції. Естетичний ідеал письменника сформувався під впливом народних уявлень про красу як гармонію людини і природи; його світогляд вибудовувався на ґрунті народного розуміння справедливого життєустрою. І навіть нині, у сузір'ї визначних талантів, яких дала українська земля світові у ХХ столітті, постать Андрія Малишка не тьмяніє, вирізняється глибокою поетичною самобутністю, власним баченням світу, органічним єдинокорінням із народнопоетичною творчістю, інтимним тоном звучання. А ще пісенністю своєї лірики, тим, що кожен її рядок бринить за камертоном української народної пісні.

14 листопада 2017 року, у день народження Андрія Малишка,драгоманівці вшановували свого патрона на його батьківщині – в м. Обухові, де декан факультету професор Висоцький Анатолій Васильович виступив із вітальним словом.

Прес-служба факультету української філології

та літературної творчості імені Андрія Малишка