КВК в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова

d1d3dca2e5f9c5154bb82e75488dbf46 01КВК в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова

Чи мріяли ви побувати на іншій планеті? Якщо так, тоді альма-матер може зробити мрію своїх студентів реальністю, забезпечивши подорожжю до найчудовішої та найдивовижнішої планети нашої Сонячної системи – планети КВК.

27 листопада стартував одинадцятий сезон цієї веселої гри. Актова зала центрального корпусу НПУ Драгоманова радо привітала всіх поціновувачів інтелектуального гумору й кмітливості. Відповідно до традицій попередніх років, у змаганнях взяли участь представники різних інститутів ВНЗ. Свої програми представило вісім команд. Учасники у своїй більшості були дебютантами.

Конкурсна програма складалася з двох видів змагань – «Фрістайл» (аналог «Привітання» класичного КВК) і «Розминка» (стандартний її варіант «питання-відповідь»). Приємно здивував склад журі. Якомога об’єктивнішими суддями для аматорів намагалися бути засновник Ліги КВК Драгоманова Олексій Тимошенко, учасник Вищої Української Ліги КВК, керівник студії «Мамахохотала» Роман Грищук, актор команд КВК "Гостиница Киев" и "Винницкие Перцы", автор студии "Квартал 95" Максим Вишинський, а також володар Кубка КВК України та Суперкубка, редактор Ліги КВК Драгоманова 2009-2012 років Олексій Приходько.

Після знайомства з командами й журі почався конкурс «Фрістайл». Першопрохідцями стали представники Інституту природничо-географічної освіти та екології «Ті, кого ви любите», які запам’яталися яскравими образами білявки-адвоката й стоматолога-МС. Команду змінила збірна Інститутів української філології й філософської освіти «Инструкция по применению». Хлопець і дві чарівні дівчини викликали симпатію в зали, а в кінці виступу заспівали серйозну пісню «Не вешать нос, Украина!»

Явище для педагогічного університету не рідкісне – жіноча команда з Інституту історичної освіти, що має промовисту назву «Фемен», вразила присутніх численною кількістю веселих сценок ( «Садист і мазохіст грають у морський бій», «Бабуся у автобусі» та інші) і…справжнісіньким хлопцем! Парубок чудово «вписався» у дівчачий колектив і став його своєрідною родзинкою.

Після красивих дівчат на сцені зявилося брутальне чоловіче тріо «Второй носок» з Інституту політології та права. Хлопці запам’яталися майстерною акторською грою й використанням образу відомого серед студентів через соціальні мережі «чоткого паци».

На екваторі «Фрістайл» перервався на «Розминку». Питання задавали члени журі. Відверто зізнаємося, що цей конкурс є одним із найскладніших з-поміж інших, саме тому у Вищий Лізі КВК давно від нього відмовилися. Дійсно, домашні заготовки завжди кращі за миттєві імпровізації, проте наші «кавееншики» дали фору професіоналам і показали непогані результати.

У продовженні «Фрістайл» Інститут фізико-математичної освіти представила яскрава команда «220» із чудовим і винахідливим фронтменом. Весела й вибухова команда від Інституту іноземної філології «Шестой этаж» зарядила всю залу шаленим позитивом. Після них виступили хлопці з команди «Вишка» Інституту соціальної роботи та управління. А у вже старенької й відомої глядачам хлопчачої команди «Даша+Маша» нарешті з’явилася дівчинка, щоб, за їхніми словами, вони хоч трохи стали жіночою збірною.

Після виступу в грі останньої команди слово взяло журі. Жодного поганого відгуку не пролунало, лише схвалення й захоплення молодим поколінням КВК. Роман Грищук не стримався й виокремив команду «Шестой этаж», подарував всім її учасникам білети на наступне шоу студії «Мамахохотала».

Настав найбільш відповідальний момент – виставлення балів і їх підрахунок. Проте ведучий пояснив, що бали суддів можуть не відповідати тим балам, які б поставили за виступи глядачі, бо не всі команди послуговувалися своїми матеріалами й деякі вдалися до шляху простішого – плагіату.

Команди помітно хвилювалися, коли ведучий був готовий оголосити результати.

Восьме місце зайняли хлопці з «Вишки» з 31 балом («Розминка» – 15 і «Фрістайл» – 16). «Ті, кого ви любите» отримали 35 ( 16 + 19) балів, «Инструкция по применению» випередила суперників на 1 бал. Також з відривом в один бал на пяту сходинку вишли фізматівці «220» (39: 19+20), поступившись місцем «Второму носку» (40: 21+19). Трійку лідерів відкрили хлопці та дівчата з «Шестого этажа» з 41 (21+20) балами. Запальні «Даша+Маша» посіли другу сходинку (43: 23+20), програвши жіночій збірній «Фемен», що по праву зайняла перше місце з 44 (24+20) балами.

Після підбиття підсумків команди влаштували святкування з імпровізованою фотосесією й «розбором польотів» від редактора студентської Ліги КВК.

Організатори пообіцяли, що на глядачів очікує ще не одна гра в рамках цього сезону. Нехай КВК, як співається в пісні, не вирішує всі проблеми, проте він гарно допомагає розслабитися й потішитися з нашого життя й чудових талановитих людей.

Аня Пляс,

Прес-служба ІУФ та ЛТ імені Андрія Малишка